paczek5
Deser

Najprostsze wegańskie pączki

A o to kolejny przepis na pączki bez jaj. Pokusiłam się o nowy przepis, ponieważ nie każdy chce korzystać z zamiennika jajek, którego użyłam w poprzednim przepisie (wegańskie pączki), albo po prostu nie ma jak go kupić. W tym przepisie nie ma żadnego specjalnego składnika. Po prostu zostały wyeliminowane jajka. Dlatego są to najprostsze wegańskie pączki, jakie możecie sobie wyobrazić.

Ja pączki smażę tylko w tłusty czwartek, ale z takim przepisem można je zrobić kiedy tylko najdzie nas na nie ochota, ponieważ nie wymaga on od nas zrobienia specjalnych zakupów. Kilka podstawowych składników i pączki gotowe.

Składniki (6 pączków):

130 g mąki 450
130 g mąki 650
6 łyżeczek cukru
1/3 łyżeczki soli
11 g suchych drożdży
150 ml mleka sojowego
28 g margaryny roślinnej
1 łyżka spirytusu (opcjonalnie)

Olej do smażenia
Cukier puder
Dżem do nadziania pączków

1 pączek to około 240 kcal.

Przygotowanie:

Suche składniki mieszamy ze sobą, a mąkę przesiewamy przez sito. Mleko podgrzewamy i rozpuszczamy w nim margarynę. Mleko z rozpuszczoną margaryną przelewamy do suchych składników, dodajemy spirytus i wyrabiam ciasto, aż będzie gładkie i elastyczne. Następnie odstawiamy w ciepłe miejsce do podwojenia objętości.

Po tym czasie formujemy paczki. Ciasto wykładamy na lekko oprószony mąką blat i delikatnie wałkujemy ciasto n grubość ok 3-4 cm. Z ciasta wycinamy koła (ja użyłam szklanki). Wycięte pączki ponownie odstawiamy do wyrośnięcia (pączki przykrywamy ściereczką, by nie obeschły).

Gdy pączki urosną rozgrzewamy w garnku olej – w zależności od wielkości garnku wlewamy tyle oleju, by pączki swobodnie na nim leżały nie dotykając dna. Pączki smażymy na głębokim oleju przez ok 2-3 min z każdej strony (temperatura ok 180 stopni). Po usmażeniu nadziewamy paczki dżemem i posypujemy cukrem pudrem.

paczek4

paczek

paczek3

Poprzedni post Następny post

Mogłoby Ci się również spodobać

Brak komentarza

Odpowiedz