lody
Deser

Porzeczkowe nicecream

Uff, jak gorąco. Uff, jak duszno. Tylko lody chodzą człowiekowi po głowie. Co prawda podczas ostatnich zakupów zrobiłam spore zapasy lodów wegańskich, ale te zostawiam na specjalne okazje. Tak już mam, że wole własne, domowe. Nie oszukujmy się, kupne to nie domowe. Skład zawsze będzie odbiegał od ideału. Dlatego postanowiłam zrobić porzeczkowe nicecream. Takie lody, w sumie to sorbet, robi się na bazie bananów i dodaje się ulubiony owoc.

Sezon na porzeczki już się kończy, ale w lodówce została mi jeszcze garstka czerwonej. Banany były tak dojrzałe, że ze słodyczy można było się skręcać. 😀

Składniki (ok. 350 g):

2 ½ dojrzałych bananów
80 g czerwonej porzeczki
Wafelki do lodów (opcjonalnie).

50 g lodów to około 45 kcal.

Przygotowanie:

Banany i porzeczki umieszczamy razem w misce i blendujemy na gładką masę. Przekładamy do pojemniczka, w którym będziemy mrozić lody. Najlepiej jakby był płaski (taki jak do lodów), to wtedy szybciej się lody zmrożą. Ja swoje lody wstawiałam na całą noc i powiem szczerze, że na początku miałam problem jak je nałożyć – były twarde, ale bardzo się kruszyły. Nie dało rady nałożyć gałki. Wtedy zostawiłam je na 15 minut w temperaturze pokojowej i jeszcze raz je zblendowałam. Znów powstał gładki mus, ale na tyle zmrożony, że dało się nakładać np. do wafelków (wegańskich). Jeśli nakładacie do miseczek, to wystarczy schłodzić lody przez około 2 godziny. Wtedy będą wystarczająco zimne, by orzeźwić, ale nie będą trzymać kształtów.

lody3

ody2

lody4

Poprzedni post Następny post

Mogłoby Ci się również spodobać

Brak komentarza

Odpowiedz