cebula
Różne

Domowa prażona cebulka

Pewnie nie raz zdarzyło Wam się kupić w sklepie prażoną cebulkę. Kto jej nie lubi? Głownie dodajemy ją do hamburgerów czy hot-dogów, w których sprawdza się doskonale. Też zdarzyło mi się ją kupić kilka razy. Niestety co dobre wszystko się kończy. Gdy zaczęłam sprawdzać skład produktów wyeliminowałam ją ze swojej listy zakupów. W większości znalazłam chemię, a tam gdzie jej nie było był olej palmowy, którego raczej nie jadam. I tak moje hot-dogi pozbawiony były tej chrupiącej cebulki, na szczęście tylko do czasu! Przeglądając różne stronki napotkałam któregoś razu przepis i tak się nakręciłam, że oczywiście sama ją zrobiłam. Domowa prażona cebulka jest doskonała!

Przepis jest dziecinnie prosty. Należy poświęcić jedynie kilkanaście minut na usmażenie cebulki i gotowe. Można zrobić więcej i przechować w szczelnym pojemniczku. Prażona cebula została już przetestowana na kanapkach (np. z awokado i pomidorem lub pastą pomidorową), w sałatce, została też dodana do hummusu. Wszędzie była przepyszna!

Składniki (około 230 g):

5 cebul
½ litra oleju rzepakowego
Mąka pszenna T450

Cała porcja to 134 kcal.

Przygotowanie:

W małym głębokim garnku rozgrzewamy olej. Cebulkę kroimy w kosteczkę, w krążki lub w półkrążki (co kto woli) i oprószamy mąką: mąkę przesypujemy do miski, dodajemy cebulę i dokładnie mieszamy. Każdy kawałek cebuli rozwarstwiamy (chodzi o to, żeby mąka dokładnie obtoczyła każdy kawałek cebuli). Gdy olej się nagrzeje przekładamy cebulę i smażymy do ze złocenia się cebuli. Cebulę smażymy partiami, tak, by każdy kawałek się ładnie usmażył. Gotową cebulkę przekładamy na papier do pieczenia i czekamy, aż całkowicie wystygnie. Gdy cebulka będzie zimna i chrupiąca przekładamy ją do szczelnie zamykanego pojemniczka. Po pewnym czasie cebulka zacznie mięknąć (jest to naturalny proces), ale ciągle jest pyszna!

cebula3

cebula4

cebula2

Poprzedni post Następny post

Mogłoby Ci się również spodobać

Brak komentarza

Odpowiedz