szaszlyki3
Różne

Pizzaszłyki

W ostatni weekend zrobiliśmy ze znajomymi grilla. Tak się złożyło, że dzień wcześniej pokroiłam kilka składników na plasterki, bo miałam robić pizzę – ale nie wyszło. By nie zmarnować jedzenia, które przeznaczone było na pizzę, wykorzystałam je na szaszłyki na grilla. I co więcej. Wykorzystałam też przygotowane wcześniej ciasto na pizzę! Pizzaszłyki to efekt połączenia szaszłyków i ciasta pizzowego.

Wystarczy ponadziewać składniki na wykałaczkę do szaszłyków, owinąć ją ciastem i na ruszt. Szaszłyki gotowe po około 20 minutach. Pychota!


Składniki:

1 ½ wegańskiej kiełbaski np. grillowej z papryką Polsoja
90 g tofu marynowane w sosie tamari Polsoja
½ żółtej papryki
Ok 40 g cukinii
Kilka pieczarek
2 łyżki ketchupu
2 łyżki musztarda
Ciasto na pizzę

1 szaszłyk to około 60 kcal.

Przygotowanie:

Wszystkie składniki na szaszłyki kroimy w kosteczkę. Paprykę, pieczarki i cukinię wrzucamy do miski, dodajemy po 2 łyżki musztardy i ketchupu i dokładnie mieszamy. Na szaszłykowe wykałaczki nadziewamy nasze składniki (zostawmy min. 2 cm marginesu z każdej strony). Ciasto na pizzę rozwałkowujemy dość cienko w miarę możliwości na prostokąt o szerokości dwóch szaszłyków (nie licząc wystających części wykałaczek). Ciasto posypujemy mąką, by się nie kleiło się do blatu. Następnie lekko rozciągamy je jeszcze rękoma i opuszkami palców „nakłuwamy”. Na brzeg ciasta kładziemy szaszłyka, nakładamy na niego brzeg ciasta i zawijamy (tylko tyle, by ciasto się połączyło brzegami). Odstawiamy na tackę grillową posypaną mąką. Postępujemy tak samo z każdym szaszłykiem. Szaszłyki grillujemy (najlepiej na grillu z przykrywką) przez 10 minut z każdej strony (lub do mocnego zarumienia się ciasta – ma być chrupkie). Szaszłyki podajemy z sosem, ketchupem lub sojonezem.

Proporcje składników oraz ciasta są podane na oko ponieważ nie planowałam robić takich szaszłyków szykując składniki na pizzę. Może okazać się, że zostanie Wam więcej ciasto/składników. Wtedy polecam zrobić tradycyjne szaszłyki (jeśli zostanie więcej składników) lub bułeczki do szaszłyków (jeśli wyjdzie więcej ciasta) i też ugrillować. :)

szaszlyki

szaszlyki4

szaszlyki2

Poprzedni post Następny post

Mogłoby Ci się również spodobać

Brak komentarza

Odpowiedz