jogurtbananowy3
Śniadanie lub kolacja

Domowy jogurt sojowy z dodatkiem bananów, żurawiny, musli i syropu klonowego

Po świątecznym obficie zastawionym stole należy się naszym brzuszkom chwila odpoczynku. W święta zawsze jemy więcej niż zazwyczaj, ale u mnie w tym roku było wyjątkowo bogato. Wszystko za sprawą znajomych z Barcelony, którzy odwiedzili mnie właśnie w okresie świątecznym. Poza tradycyjnymi potrawami wielkanocnymi, chciałam, by spróbowali tradycyjnych potraw polskich takich jak kluski śląskie, pyzy, kopyta czy placki ziemniaczane. Było bardzo smacznie, ale teraz stwierdzam, że zdecydowanie za dużo.

Brzuchy swoje przeszły, więc teraz dla odpoczynku, coś lżejszego. Nakupowałam mnóstwo warzyw i owoców i przez jakiś czas właśnie tak będę jeść. Ale nie obawiajcie się, na stronkę cały czas będę wrzucała różne różności. Dzisiaj na śniadanie domowej roboty jogurt sojowy z dodatkiem bananów, żurawiny, musli i syropu klonowego.

Składniki:

200 g sojowego jogurtu naturalnego
2 banany
Garść suszonej żurawiny
Syrop klonowy (opcjonalnie)
3 garście musli

Przygotowanie:

Nie ma większej filozofii przygotowania jogurtu z owocami i musli: wystarczy wszystko razem połączyć. Niektórzy kroją banany i wrzucają do jogurtu, a ja na przykład część bananów kroję, a część blenduję z częścią jogurtu na gładki mus. Wymieszany z resztą jogurtu nadaje słodyczy całej porcji. Wrzucamy pokrojonego banana, żurawinę i musli. Mi słodycz z banana ( o ile był dość słodki) wystarcza, ale jeśli wolicie słodsze jogurty to Całość polewamy syropem klonowym.

jogurtbananowy2

jogurtbananowy4

jogurtbananowy

Poprzedni post Następny post

Mogłoby Ci się również spodobać

Brak komentarza

Odpowiedz