kok2
Deser, Śniadanie lub kolacja

Sezonowy koktajl

Ostatnio wzięłam udział w konkursie i ku mojemu zdziwieniu wygrałam! Pierwszy raz w życiu coś wygrałam. I to nie byle co, bo nagrodą był blender do koktajli. Dla mnie sprzęt doskonały, bo w mojej diecie dużo się miksuje. Blender jest już w codziennym użyciu, a rezultaty będziecie mogli oglądać w postaci przepisów. Dzisiaj na śniadanie sezonowy koktajl, czyli śliwka, jarmuż i banan.

Owoce połączone mlekiem ryżowym z dodatkiem odrobiny cytrynki. Gdy mąż zobaczył zielony koktajl od razu zapytał co w nim jest. Zawsze sceptycznie podchodzi do dziwnych kolorów koktajli (dziwnych, w tym sensie, że nie tych tradycyjnych jak czerwony, różowy czy fioletowy) i od razu podejrzewa jakieś warzywo. Powiedziałam, że jak spróbuje to mu powiem co jest w środku. Koktajl ocenił jako doskonały, a gdy powiedziałam, że zielone to jarmuż to był mocno zdziwiony.

Składniki (2 porcje):

180 g śliwki (tych żółtych, np. ulena)
1 banan
1/4 cytryny
5 liści jarmużu
200 ml mleka ryżowego

1 porcja koktajlu zawiera około 153 kcal.

Przygotowanie:

Śliwki obieramy ze skórki, wyjmujemy pestki i przekładamy do blendera. Miksujemy na gładki mus. Osobno miksujemy banany razem ze połową mleka ryżowego. I na koniec w osobnym naczyniu blendujemy jarmuż (odrywamy tylko liście, gałązki wyrzucamy), cytrynę obraną ze skórki i pozostałe mleko ryżowe. Poszczególne musy warstwami przelewamy do szklanek. Jeśli nie zależy nam na efekcie wizualnym, to wszystkie składniki wrzućcie do jednego naczynia, zmiksuje i przelejcie do szklanek.

kok3

kok

kok6

Poprzedni post Następny post

Mogłoby Ci się również spodobać

Brak komentarza

Odpowiedz